SPAWALNICZY - MAGNETYCZNY ZACZEP masy UZIEMIENIA 250 Amp - średnica 49mm

SPAWALNICZY - MAGNETYCZNY ZACZEP masy UZIEMIENIA 250 Amp - średnica 49mm
Indeks produktu: 1-05-0011-0
SPAWALNICZY - MAGNETYCZNY ZACZEP masy UZIEMIENIA 250 Amp - średnica 49mm
Cena: 28,70 zł brutto

Towar niedostępny.
Kliknij aby powiększyć zdjęcie.
SPAWALNICZY - MAGNETYCZNY ZACZEP masy UZIEMIENIA 250 Amp - średnica 49mmSPAWALNICZY - MAGNETYCZNY ZACZEP masy UZIEMIENIA 250 Amp - średnica 49mm
Narzędzie, które jest wielką pomocą w spawaniu, kiedy utrudnione jest podpięcie klamry masy (uziemienia) do spawanego elementu stalowego

Np. podczas spawania dużych elementów, które nie posiają krawędzi, na których można zaczepić klamrę uziemienia - w takiej sytuacji, z łatwością można przyczepić zaczep magnetyczny, a klamrą podłączyć się do zaczepu!


Do zastosowania przy maksymalnym obciążeniu 250 Amp (8-12 KV) przy cyklu pracy do 60%.
Uwaga: prawidłowe zastosowanie zaczepu uziemienia wymaga dokładnego styku bolca uziemiającego do powierzchni obiektu uziemianego. W przypadku gdy styk jest utrudniony przez nierówności powierzchni lub zabrudzenia, zaczep może nagrzewać się bardziej, co wymaga stosowania przy niższym niż maksymalne obciążeniu prądem (Amp) lub znacznie krótszego od maksymalnego czasu obciążenia w cyklu pracy.


Silny magnes, z praktycznym, gwintowanym uchwytem, może być wykorzystywany również do przytrzymywania i podnoszenia (niedużych) stalowych elementów!
Produkt zbudowany jest z bardzo silnego, trwałego magnesu w stalowej obudowie. Prąd przewodzony jest po mosiężnym bolcu średnicy 8 mm, wyposażonym dodatkowo w nakrętki i podkładki, zamocowanym na sprężynie, tak aby bolec przewodzący dobrze dolegał do spawanego elementu.
Dzięki temu również bolec może obracać się dookoła o 360 stopni w przypadku poruszania przewodu.Wymiary: średnica 49mm * wys. 40mm(Przyrząd jest podatny na bardzo wysokie temperatury, dlatego należy go odczepić ze spawanego przedmiotu niezwłocznie po zakończeniu pracy.
Uwaga - silne magnesy mogą mieć negatywny wpływ na dyski twarde i sprzęt elektroniczny, dlatego nie należy ich przykładać bezpośrednio do takich urządzeń.)